JACK RUSSELL TERIÉR - teriér od hlavy k patě


fenka Love Song Bohemia Platina


Vítejte na naší stránce o, v České republice, dosud vzácném a málo rozšířeném plemeni JACK RUSSELL TERIÉR. Toto plemeno mě zcela uchvátilo, a proto jsem se stala majitelkou několika jacků. Protože jsou jedni z prvních své rasy s rodokmenem FCI u nás, rozhodla jsem se pro vytvoření těchto stránek, aby tito pozoruhodní psíci vešli více do podvědomí pejskařské i nepejskařské veřejnosti.

Chceme co nejvíce přispět k úrovni chovu v ČR i ve světě a co nejvíce udělat "pro plemeno", které je po schválení FCI opět v počátku jeho rozvoje. Jeho oblíbenost a módnost mu spíše škodí, než prospívá, proto se snažíme co nejzodpovědněji vybírat nové majitelé našich štěňátek.

Naše smečka se rozrůstá a neustále se snažíme o nové a vysoce kvalitní importy, abychom rozšířili i chovatelskou základnu u nás a odchovávali co nejlepší a zdravá štěňátka. Důkazem toho je, mimo

jiné, titul Evropský Vítěz mladých 2006 z Helsinek, který získala fenka z našeho chovu - Future of Bohemia Platina, anebo vyhodnocení Nejlepšího jack russell teriéra u nás, které získali tři roky po sobě psi v našem majetku.

I když je naše smečka početná, snažíme se o to, aby všichni naši psi byli perfektně socializovaní a žili ve vynikajících podmínkách, s dostatkem lásky, pohybu a lidského kontaktu, který jack obzvlášť potřebuje a miluje. Proto ne všichni pejsci, které naleznete na našich stránkách, s námi bydlí, máme je třeba ve spoluvlastnictví, žijí u našich příbuzných nebo rodinných přátel. To proto, abychom jim poskytli život takový, jaký si zaslouží. Jack Russell teriér nám ale naprosto učaroval a proto náš dům s námi obývá neustále dost početná smečka jacků a věřte, že se s nima nenudíme:o).

Ingrid Dedková
ch.st. BOHEMIA PLATINA