Novinky Rodokmen Standard
a popis
Fotogalerie Výstavy Odchov

    Vítejte na stránce věnované Denisce a její Bunny ...
 

Novinky a aktualizace:

10.7.2013 - na dvou Mezinárodních výstavách v ukrajinském Lvově získala Amazonka Bohemia Platina (maj. Renáta Hajduková) tato ocenění:

25.5.2013 - CAC, CACIB, BOB
26.5.2013 - CAC, CACIB, BOB, 4. místo BIG, Šampionka Ukrajiny (handler Deniska Dedková)

4.5.2013 - Přinášíme výstavní výsledky "naší dcery" Amazonky Bohemia Platina (maj. Renáta Hajduková)

7.4.2013 Národní výstava Zabrze (Polsko) - CWC BOS, BOB
13.4.2013 Národní výstava Ostrava - CAC, BOB (handler Deniska Dedková, rozh. pan Řehánek CZ)
20.4.2013 Mezinárodní výstava Maribor (Slovinsko) - CAC, CACIB, BOS, BOB
21.4.2013 Mezinárodní výstava Maribor (Slovinsko) - CAC, CACIB, BOS, BOB
27.-28.4.2013 Mezinárodní výstava Opole (PL) - CWC CACIB BOS BOB 4. místo BIG

9.4.2013 - Máme další novinky z výstavních klání, týkající se naši odchovanců. MVP Katowice (PL) 15.3.2013 - Amazonka Bohemia Platina – CAC, CACIB, BOB, R. BOG.

EURASIA 2013 Moskva 23. - 24.3.2013 - Amsterdam Bohemia Platina - 2x CAC, 2x CW, 2x CACIB, 2x BOB, R. BIG, Šampion Ruska, Šampion RKF a Šampion Eurasie!!

29.3.2013 - Mezinárodní výstava NITRACANIS 24.2.2013 - Amazonka Bohemia Platina – CAC, CACIB, BOB a R. BIG.

28.2.2013 - Na dvou mezinárodní výstavách DUOCACIB Brno 2. - 3.2.2013 získala naše odchovankyně - krásná fenka Amazonka Bohemia Platina – oba dny vyhrála 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOS, 2x BOB, a 2x BIG 5, 2x kvalifikace Cruft's Birmingham 2014!!!!!! Moc gratulujeme a máme ohromnou radost!!!! Další fotky Amazonky jsou na stránce Odchov.

Dále jsme přidali fotky další dcery naší Bunny - Arizony Bohemia Platina.

4.10.2012 - Začátkem září jsme si prodloužili prázdniny a naplánovali si cestu do Luxemburgu na výstavu psů a spojili jsme to s výletem do nádherného parku a prohlídkou Luxemburgu a poté jsme se vydali do Belgických Antwerp k naší dlouholeté kamarádce Christell. Posádka se skládala z mojí maličkosti, Denisky, kamarádky Renátky a její neteře Betky. Více v rubrice Výstavy.

3.8.2012 - Mezinárodní výstava Veľká Ida (SK) 21.7.2012 - Deniska vystavovala Bunny v čestné třídě a staly se absolutními vítězi celé výstavy v čestných třídách – "BIS of honour class"!!! Moc děkujeme všem rozhodčím!

15.6.2012 - na Světové výstavě v Salzburgu naše Bunny opět zazářila a zopakovala si své vítězství z roku 2010. :o) Tentokrát ji předváděla Deniska. Krátké povídání a fotky najdete pod odkazem Výstavy ...

Světová výstava psů Salzburg (Rakousko), 18.-19.5.2012

"Bunny" Asia Von Wind Star Generation

!!! SVĚTOVÁ VÍTĚZKA 2012 !!!

Národní výstava Senec + 2 Mezinárodní výstavy Nitra (SK) 8. - 10.6.2012 ... „Trinagl“ na Slovensku byl hezký maratón, ale užili jsme si spoustu legrace. Počasí se střídalo – v pátek 40ti stupňová vedra a v neděli průtrže mračen a hromy a blesky. Vše jsme ale přežily bez újmy, výsledky jsme měly vynikající a setkali jsme se opět se spousty přátel . Obrovskou radost nám udělala Amazonka Bohemia Platina majitelky Renátky Hajduková. Tato fenka má pouze 9 měsíců a na všech třech výstavách získala tyto tituly: 3x CAJC, Junior BOB, BOB, Derby vítěz 2012, R. BIG Junior a Junioršampion Slovenska!!!!!! Moc moc gratulujeme. Tato fenka obstála i v konkurenci dospělého pejska a získala díky svým kvalitám i absolutního vítěze plemene. Jsme moc hrdí a máme z toho ohromnou radost. Moc děkujeme všem rozhodčím za jejich krásné posudky a tituly pro tuto vyjímečnou fenku!

Fotky Amazonky z výstavy najdete na stránce Odchov >>>

3.5.2012 - V dubnu jsme vyrazili do Rumunska. V Satu Mare se 21. a 22.4.2012 konaly dvě mezinárodní výstavy. Vyrazili jsme už ve čtvrtek a celý prodloužený víkend jsme si parádně užili. Deniska byla s náma a a předváděla svoji "Bunny" Asia Von Wind Star Generation naprosto sama. Když vystavovala v kruhu, tak ji během posuzování tleskali všichni kolemjdoucí a také chovatelé a majitelé jiných plemen stojících u kruhu. V závěrečných soutěžích se vůbec neztratila a chovala se jako profesionál!! Bunny po oba dva dny získala 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB a stala se Šampionkou Rumunska a Grandšampionkou ... Na stránku Výstavy jsme vložili pár fotek Denisky s Bunnynkou >>>

15.2.2012 - 7.- 8. ledna 2012 se konala v Brně Národní výstava – první výstava v tomto roce.

Deniska a Bunny = BIS NVP Brno 1/2012Deniska má už 4 roky a svoji podengu „Bunny“ vystavuje od svých dvou let v soutěžích "Dítě a pes". Minulý rok měla malou premiéru a vystavila Bunnynku sama poprvé i na výstavě, jako kterýkoliv dospělý vystavovatel – na Klubové výstavě, kde naše Bunny vyhrála Klubovou Vítězku a k tomu Deniska vyhrála soutěž v Juniorhandlingu. A protože Deniska stále touží vystavovat jako já, rozhodla jsem se, že je „už čas“ a nechám Denisku samotnou vystavovat. Do Juniorhandlingu nemůže, protože tato soutěž je omezena věkem, ale věk „dospělého“ vystavovatele určen není. Deniska plně zvládá svoji fenku Bunny, ukázkově ukáže její zoubky i skus panu rozhodčímu a dokáže ji předvést lépe než někteří dospělí. Doufala jsem, že ji z kruhu nevyloučí kvůli jejímu nízkému věku, když svého psa plně zvládne.

8. ledna 2012 jsme se vydali na výstavu vypůjčeným velkým autem a celá naše výprava – já, kamarádka Renátka s manželem, jsme Denisce dělali na výstavě „garde“.

Amazonka Bohemia PlatinaRenáta vystavovala poprvé v "babynkách" dceru naší Bunny – Amazonku Bohemia Platina. Panu rozhodčímu se moc líbila a dostaly známku Velmi nadějná 1., skrásným bezchybným posudkem. Na to nastoupila do kruhu Deniska a Bunny. Než vstoupily do kruhu, tak se mně Deniska zeptala: „Maminko, co musím vyhrát, abych se dostala do závěreček?“ Já ji odpověděla, že musí získat BOBa. Deniska předpisově předvedla Bunny v kruhu a získaly titul CAC, CAC ČMKU, Národní Vítěz a BOB. Deniska byla šťastná, vyfotila se s panem rozhodčím a nemohla se dočkat závěrečných BIS soutěží.

 

Deniska i s Bunny čekala vzorně v přípravném kruhu na vstup do závěrečního kruhu, plná napětí a očekávaní. Celý volný čas, co jsme čekali na začátek závěrečných soutěží, Deniska s Bunny trénovala, zkoušely si běhání ve velkém kruhu, postoje a patřičně nechyběla odměna pro Bunny a pomazlení s velkou pochvalou, když to Bunny udělala správně. Denisku jsem poučila, že v závěrečném kruhu musí udržovat rozestup za pejskem před ní, aby psa před ní nerušila. Doufala jsem, že to Deniska zvládne i v závěrečném kruhu sama. Ještě otázka Denisky: "Maminko, jakou řečí tam budou mluvit, česky? Budu jim rozumět?" Ujistila jsem ji, že jsme tentokrát v Čechách, takže ano. A na to už nastupovala FCI skupina 5 do kruhu. To jsem jenom oběhla kruh a plná napětí jsem z povzdálí pozorovala, co se děje. Když Deniska vběhla do kruhu ve svých nových šatech, koupených speciálně na tuto příležitost, bylo radost na tuto dvojici pohledět. Deniska běžela a Bunny vedle ní běžela lehkým elegantním klusem, který naprosto srovnala s Denisčiným tempem. Byla to nádhera, Bunny ani jednou Denisku nepředběhla, ani jednou nezaostala, ani jednou nevypadla z tempa. Obě byly jako jedno tělo jedna duše :o) Když doběhla na své místo, Deniska Bunnynku postavila do výstavního postoje a odměnila ji pamlskem. Další pamlsek ji ukázala v ruce před ní, obě zůstaly stát v postoji a ani se nehly. Byla jsem šťastná, že si Deniska splnila sen, vystavila svoji fenku sama, bez mé pomoci v konkurenci dospělých a uspěla. Byla jsem na ni pyšná, jak se dokázala v kruhu chovat, jako profesionál a to jsou ji teprve 4 roky! Musím říct, že někteří dospělí se chovali nesportovně a lepili se na Denisku, nebo ji zakrývali svým postojem a svým psem.

Deniska byla vybrána do užšího výběru, takže se postavila doprostřed kruhu a na pokyn paní rozhodčí předvedla Bunny v pohybu tam a zpět směrem, který ji paní rozhodčí ukázala. Takže se dostaly do výběru nejlepších pěti psů ve páté skupině FCI! :-) Když přišlo vyhlášení vítězů byla Deniska s Bunny vyhlášena jako vítěz 5. skupiny FCI a získala titul BIG!! Pomohla jsem ji Bunny vyzvednout na nejvyšší stupínek a fotit se už fotily holky samy :o) To ale znamenalo,že Deniska nastoupí do závěrečného kruhu ještě jednou, bude se bojovat o nejkrásnějšího psa výstavy toho dne. Deniska v přípravném kruhu Bunnynku uklidňovala, hladila ji a obě trpělivě čekaly.

Do závěrečného kruhu nastoupili vítězové skupin tohoto dne. Za Deniskou stál pán s francouzským buldočkem, který neustále pískal pískací hračkou Bunny těsně u ocasu a couval tak, že až do Bunynky narazil. Bunny se vylekala, a Deniska ji chytla kolem krku, a velice hezky ji uklidnila, na to ji pohladila a postavila opět do výstavního postoje. Když to paní rozhodčí uviděla, požádala tohoto pána, aby se postavil na konec řady. Bylo neuvěřitelné, jak Deniska zvládla situaci a vylekanou Bunny (nedávno ji ošklivě pokousal cizí pes, tak ji tato situace o to více vyděsila) uklidnila. Opět ji profesionálně v kruhu předvedla a Deniska stála na stupínku nejvyšším s titulem BODNejkrásnější pes dne! Byla jsem dojata a šťastná zároveň. Deniska spokojená, že půjde do kruhu ještě jednou :o)

Takže se opět vrátila do přípravného kruhu a poslouchala pokyny vedoucího kruhu, který ji vysvětlil, že až pes před ní bude ve třičtvrtě kruhu, tak poté má do závěrečního kruhu vběhnout ona i s Bunny. Do kruhu vběhla slečna se svým pejskem, který se stal vítězem prvního dne a když dobíhala do třičtvrtě kruhu, vběhla do kruhu Deniska. Dojalo mně, když se zbor rozhodčích zvedl ze židlí a všichni tleskali Denisce ve stoje. Já toho moc neviděla, protože než jsem oběhla kruh, abych z dálky něco viděla, blížilo se posouzení k absolutnímu vrcholu – k určení absolutního vítěze výstavy - nejkrásnějšího psa celé výstavy ze 3,5 tisíce přihlášených psů!

Je to neuvěřitelné, ale Deniska Dedková ve věku 4 let se svojí 4-letou fenkou ibizského podenga Světovou a Evropskou vítězkou ICH. Asia Von Wind Star Generation se staly absolutními vítězi Národní výstavy Brno, 7.-8.1.2012 – BIS!!!!

Jsem neuvěřitelně šťastná a pyšná na svoji čtyřletou dceru Denisku. Deniska se věnuje pejskům se své vlastní iniciativy, do ničeho ji nenutím, o všechno se zajímá absolutně sama a já ji v ničem necvičím – sama je na výstavě ve svém živlu, sama vše vnímá a učí se z toho, co vidí u mě. Přiznávám, že já jsem na tak velké výstavě BIS nikdy nezískala a myslím, že na světě se těžko najde jiná čtyřletá holčička, která by tento titul získála.Tak si říkám, že by to možná stálo i za zápis do Guinesové knihy rekordů :o))))))

Ještě, že jsme jeli velkým autem, protože Deniska získala tolik cen, že by jsme to do menšího auta nenacpali :o) Na památku ji zůstane také zlatý řetízek, který vyhrála, s nápisem BIS Brno 2012.

Mé obrovské poděkování patří všem rozhodčím!!

Další fotky z výstavy najdete v sekci Výstavy.


31.10.2011 - nové fotky štěňátek, tentokrát z jejich hrátek. Ještě máme štěňátka volná, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat ....
New pictures of puppies during their games. We still have some puppies for sale. If you are interested, do not hesitate to contact us ...

17.10.2011 - nové fotky štěňátek ve věku 8,5 týdne./New pictures of puppies in the age of 8,5 weeks added.

5.10.2011 - naše štěňátka absolvovala své první "výstavní" focení. Jejich nejnovější fotky najdete na jejich stránce./New pictures of puppies in the age of 7 weeks.

30.9.2011 - na stránku štěňátek byl přidán 4-generační rodokmen štěňátek.

12.9.2011 - Naše štěňátka mají 3 týdny. Doplnili jsme pár nových fotek.

!!! MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

Oznamujeme, že se nám narodil krásný a dlouho vytoužený,
ojedinělý vrh našich malých – velkých podengáčků :o)

15.8.2011 se naší Bunnynce narodilo 10 krásných štěňátek:
6 holčiček a 4 kluci

Protože Bunny už měla 4 roky (je stejně stará jako naše Deniska), tak jsme si řekli, že je nejvyšší čas a jednou třeba se pokusit o štěňátka, když je Bunny taková hvězda – Světová vítězka a BOB v Dánsku 2010 a v ten samý rok také Evropská vítězka, Interšampionka, Junioršampionka a šampionka mnoha zemí …….. Tak jsme to nechali na přírodě, připouštěli jsme pouze jednou, bez jakýchkoliv vyšetření plodných dnů a hned napoprvé a na jediné krytí se naši Bunnynce povedl takový krásný vrh.

Strašně si to užíváme, máme z nich obrovskou radost. Je to něco jiného, než malí jorkové. Sama chovám psy spoustu let, ale naše Bunny a celkově ibizský podengo nám učaroval a velice mile překvapil svojí pohodovou a velice inteligentní povahou a nádhernou elegancí. Jsou od přírody čistotní a hrozně učenliví a v bytě nenároční na prostor – jak já říkám – stačí jim jedno pořádné křeslo.

Je možné, že Bunnynku už více nebudeme připouštět, protože nejsme žádní velcí chovatelé podengů. Bunny je fenka naší dcery, kterou už začíná i sama předvádět na výstavních molech.

Více na stránce, kterou jsme pro naše štěňátka vytvořili >>>

 

14.5.2011 - Speciální výstava Hlučín, rozhodčí pan Andrzej Szutkiewicz z Polska. Asia Von Wind Star Generation – CAC, Vítěz třídy šampionů, BOB, Vítěz Speciální výstavy!!! (handler Deniska Dedková – 4 roky :o)

Krásnou „odpočinkovou“ sobotu jsme si užili za slunečného počasí v Hlučíně. Dne 7. května se tam konala Krajská výstava a Speciální výstava pro plemeno Ibizský Podengo.

Rozhodla jsem se Denisce udělat radost a řekla jsem si, že už má 4 roky a je načase, aby si svoji fenku Bunny – předváděla sama :o). Takže Deniska předváděla Bunny nejen na Speciální výstavě, ale také nastoupila do Juniorhandlingu. Prokousala se všemi třemi koly a ve finále Juniorhandlingu vyhrála! Více za nás řekne spousta fotografií níže a další na stránce Výstavy :o)

Juniorhandling ...

Na Speciální výstavě naše Bunny vyhrála, Deniska si ji předvedla sama, jen o vítěze plemene ji pomohla známá juniorhandlerka a Denisčina kamarádka Terezka Šubertová, moc ji děkujeme za pomoc. Také Deniska ji po výstavě na oplátku pomohla s tréninkem malého softíka a na fotografiích sami uvidíte, jak jí to šlo!!

14.12.2010 - Protože jsme letos byli téměř každý víkend na výstavě a navštívili jsme kolem 60ti výstav, opět nějak nezvládáme o všem informovat :-)

Naše "Bunny" Asia Von Wind Star Generation, po získání titulu Světový vítěz 2010, zvítězila na Evropské výstavě a stala Evropským vítězem 2010!!!!

Světová výstava psů Herning (Dánsko), 24. - 27.6.2010
"Bunny" Asia Von Wind Star Generation
získala titul nejvyšší
SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2010 a BOB

18.4.2010 - Národní výstava Ostrava 10. - 11.4.2010 - "Bunny" Asia Von Wind Star Generation získala tituly CAC, Národní Vítěz, BOS, BOB a stala se Českou šampionkou!! Posuzoval pan rozhodčí Němec (CZ).

Letošní ostravská výstava byla pro nás důležitá, proto jsme se jí nemohli dočkat. „My“ vlastně znamená Deniska. Slíbila jsem jí, že bude na ostravské výstavě vystavovat oba dny a je neuvěřitelné, že tříleté dítě si to zapamatuje a každý den se po celý měsíc nedočkavě bude ptát, kdy už bude vystavovat.

Konečně se dočkala a slavný den nastal. Ráno jsem ji nechala spinkat a tatínek ji dovedl za mnou na výstavu. Výstava už byla v plném proudu a Deniska neměla ani čas dát tatínkovi pusu na rozloučenou, protože se naplno ponořila do výstavního dění a nic jiného pro ní neexistovalo :o)

Obrovské dík patří organizátorům ostravské výstavy, že umožnili Denisce vystavit v závěrečném kruhu své psy - a byla to opravdu kulturní vložka. Dodnes dostávám e-maily, také od cizích lidí, kteří jsou nadšení z Denisky a jejího předvádění psů ve třech letech. Sklidila obrovský potlesk a pro diváky, jak sami říkají, byla zlatým hřebem celé výstavy. Pro Denisku to byl obrovský zážitek, nemluví o ničem jiném. Při vstupu do kruhu se pouze zeptala: „Už mě maminko volají? Ty ale se mnou nechoď, ty běž pryč!“ a doslova vplula do kruhu. Nebála se ani podat panu řediteli Coufalovi ruku a převzít pohár a odměnu.

Mockrát děkuji všem, kteří měli trpělivost a ochotu a umožnili nám to a taky všem, kteří nám gratulovali a zaslali fotografie!

V sobotu Deniska vystavovala jorkšírského teriéra, v neděli zase svoji Bunnynku. A před začátkem soutěží zvládla proběhnout se také s opičím pinčem naší kamarádky Niny.

Další fotky z výstavy ve fotogalerii ...

 


   

                             BOHEMIA PLATINA
                             Ingrid Dedková, Rychvald 80, okr. Karviná
                             tel: +420 724 800 909, +420 603 786 977
                             e-mail:
inka@4tlapky.com

                            www.bohemiaplatina.com   www.jackrussellterier.com   www.podenco.cz