Mým cílem v chovu yorkshire teriérů je především zdravý a temperamentní teriér, který se co nejvíce přibližuje standartu. Naši psi mají dostatek volnosti a pohybu a taky lidského kontaktu a lásky. Jsou výborně socializovaní, kvalitně krmení a udržovaní v čistotě. Prioritou je vynikající stavba těla, výborná a elegantní "toplinie" (horní linie), a z toho také vyplývající perfektní pohyb psa. Jestliže někdo řekne, že naši psi chodí perfektně protože "to mají naučené", není to pravda. Kdyby neměli výborné uhlení jak předních, tak i zadních končetin, zdravé klouby a v pořádku pately, nejsme žádným zázrakem schopni naučit takového psa perfektnímu předvedení.
K "jorkšírovi" také neodmyslitelně patří dlouhá a "hedvábná srst", na kterou si velice potrpím. Proto si nepouštím do chovu zvířata s bavlněnou, nebo vlněnou srstí a naši psi nemají v rodokmenech ani předky s touto nestandartní srstí. Náš chov je založen na "Milmoor" liniích, která nese tyto kladné vlastnosti a proto se v našem chovu takoví "černí" vatoví pejsci nevyskytují.
Potrpím si na to, aby byly co nejvíce zachovány přirozené vlastnosti a zdraví psa. To znamená, že naši psi kryjou přirozeně, nikoliv inseminací a také fenky rodí přírodní cestou a cisařský řez je vykonán pouze kvůli špatné poloze štěňátka kdy může být ohrožen život fenky. V takovém případě, ale už fenku více v chovu nevyužíváme, abychom ji nezatěžovali. Plodnost a porodnost fenky je také geneticky dědičná vlastnost, a velice si cením toho, že naše fenky jsou vynikající matky a dokážou dobře a sami rodit, často i velice početné vrhy. V žádném případě naši psi nekryjou nechovné feny, nebo feny bez průkazu původu a také chováme štěňátka pouze s průkazem původu.
Samozřejmě, že se všechna štěňátka nemůžou narodit jako budoucí šampioni, proto si i v naší chovatelské stanici můžete koupit zdravé, hezké a cenově dostupné štěňátko, které vám bude dělat hodně radosti. Pro naše štěňátka se snažíme najít co nejlepší páničky, není pro nás důležité, jestli bude chodit po výstavách, důležité pro nás jsou dobré podmínky do kterých jdou. Pokud má majitel našeho odchovance zájem o další chov a vystavování, jsme nápomocní s radami, kosmetikou, uchovněním i dalším chovem. Pokud má někdo i vyšší ambice, dá se čas od času u nás koupit i odrostlejší štěňátko, na kterém je už více "vidět" jak bude vypadat, má "výstavní" výchovu a výbornou socializaci. Budeme jenom rádi, pokud nás psi z naší chovatelské stanice budou co nejlépe reprezentovat a budou dělat svým majitelům radost .

zpět